Username: 
  Password: 


Shown below is the list of accepted teams for the 2018 SFYS Spring Recreational League tournament for the age group.

   
2nd Grade Boys 44 - Accepted Teams
Group Club/Team Name City Team ID  Head Coach
 A1 2nd - Peabody Orcas White San Francisco 0102-01RB09-160599   Matt Jones
 A2 2nd - Grattan Grizzlies Boys San Francisco 0102-01RB09-160415   Brett Bennett
 A3 2nd - Mission SF AZTEC EAGLES 10B n/a 0102-01RB09-160709   n/a
 A4 2nd - Mission SF AZTEC FORCE 10B n/a 0102-01RB09-160710   n/a
 A5 2nd - SF Seals SHB Black San Francisco 0102-01RB09-160593   Shani Simpson
 A6 2nd - FC Royale Dragons 10B Orange San Francisco 0102-01RB09-160453   John-Paul Cabido
 A7 2nd - SFGE B Mustang San Francisco 0102-19RB09-160191   Francisco Rangel
 A8 2nd - SFFS Quakes B 2024 San Francisco 0102-01RB09-160574   Lindsey Fitzgibbons
 B1 2nd - Town School Juventus San Jose 0102-01RB09-160547   Matthew Favela
 B2 2nd - Clarendon Rockets Boys San Francisco 0102-01RB09-160380   Stephen Lien
 B3 2nd-SFVSC B09 Black South San Francisco 0108-01RB09-160177   Todd Morgan
 B4 2nd - SF United B10 Juniors San Francisco 0102-04RB08-141114   Victor Martinez-Morales
 B5 2nd - McKinley Meteorites Boys San Francisco 0102-01RB09-160462   Brian Kim
 B6 2nd - FC Royale Raptors 10B White San Francisco 0102-01RB09-160689   Griffin Howard
 B7 2nd - CAIS Firedragons B10 San Francisco 0102-01RB09-160394   Nelson Marin
 B8 2nd - Tresor Stars San Francisco 0102-01RB09-160559   Colin Dobson
 C1 2nd - Lafayette Dolphins Blue San Francisco 0102-01RB09-160473   David Robison
 C2 2nd-SFVSC B09 Crimson Oakland 0108-01RB09-160180   Muhammetberdi Merdanov
 C3 2nd - Jefferson Jedi San Francisco 0102-01RB09-160378   Ian Pugh
 C4 2nd - SFGE B CIS Phoenixes San Francisco 0102-19RB09-160202   Jorge Calderon
 C5 2nd - Jamestown Puma Jrs San Francisco 0102-18RB09-000009   Romaldo Esqueda
 C6 2nd - SFGE B Blue Devils Los Alamitos 0102-19RB09-160174   Daniel Boyer
 C7 2nd - SF RUSH - Marin San Mateo 0102-01RB09-160652   Cynthia Martinez
 C8 2nd - SFGE M CIS Phoenixes San Bruno 0102-19RB09-160201   Kaylyn Toyama
 C9 2nd - Real FC Hawks San Francisco 0102-01RB09-160543   Craig Sparks
 C10 2nd - Lafayette Dolphins Mixed San Francisco 0102-01RB09-160478   Jon Kurth
 D1 2nd - BVHM Boy Dragons San Francisco 0102-01RB09-160371   Joshua Davis
 D2 2nd - Rooftop Rams San Francisco 0102-01RB09-160418   Murray Agnew
 D3 2nd-Sherman Boys San Francisco 0108-02RB08-000309   Griselda Fernandez
 D4 2nd - FC Royale Dragons 10B Blue San Francisco 0102-01RB09-160451   Jared Windt
 D5 2nd - SFPM Lightning Flash San Francisco 0102-01RB09-160366   Predrag Petkovic
 D6 2nd - St. Brigid Blue Angels South San Francisco 0102-01RB09-160340   Daniel Guirola
 D7 2nd - SFGE B Brigade San Francisco 0102-19RB09-160198   Jorge Ramirez
 D8 2nd - Starr King Hawks San Francisco 0102-01RB09-160627   Jonathan Wray
 D9 2nd - Jamestown Royals San Francisco 0102-18RB09-000006   Humberto Perez
 D10 2nd - PHS Dragons Daly City 0102-01RB09-160655   Fernando Gonzalez
 E1 2nd - DFES Lightning Lions San Francisco 0102-01RB09-160646   Antulio Lopez
 E2 2nd - Live Oak Timbers San Francisco 0102-01RB09-160650   Jacqueline Bos
 E3 2nd - SFGE B Chargers Oakland 0102-19RB09-160197   Nigus Kidane
 E4 2nd - Alamo Alligators Gold San Francisco 0102-01RB09-160372   Nikola Zezelj
 E5 2nd - Synergy Wolves San Francisco 0102-01RB09-160538   Scott Armstrong
 E6 2nd - Clarendon Lasers San Francisco 0102-01RB09-160620   Tim Mayer
 E7 2nd - Miraloma Fire Dragons San Francisco 0102-01RB09-160472   Kyle Helland
 E8 2nd - Joes Boys Cubs San Francisco 0102-01RB09-160370   Jaime Maldonado